parallax background
 

Restauracja Geneza

KILKA SŁÓW O NAS

Restauracja Geneza


Restauracja znajduje się na Wyspie Spichrzów, w nowo wybudowanym kompleksie Deo Plaza, w samym sercu Gdańska,. Lokal nawiązuje do miasta Gdańsk i czasów Hanzy i działającego prężnie w tamtym okresie transportu morskiego, łącząc również elementy nowoczesności, co wnosi dużą dozę luzu. Przestrzeń czasowa obejmująca całą koncepcje przynosi wpływy polskie, niemieckie, kaszubskie, duńskie czy holenderskie.

Kuchnia bazuje na produktach wysokiej jakości, lokalnych. Nawiązuje do kuchni spożywanej tu przed laty, jednak w zupełnie nowym, pomysłowym wydaniu. W związku z motywem komunikacji morskiej i podróży, przemycamy czasami potrawy lub ich elementy niezwiązane z miejscem. Daje to naszemu Szefowi Kuchni większe pole do popisu.

Wino


Poza ciekawą kuchnią, Geneza posiada również bogatą lecz starannie dobraną ofertę win. W tym celu wybudowaliśmy klimatyzowaną witrynę, mieszczącą 700 butelek tego trunku. Jest to również nawiązanie do miasta Gdańska, którego mieszkańcy swego czasu produkowali i spożywali w dużej ilości ten napój. Nasz Sommelier, David Plona  tworząc kartę win miał w zamyślę zrzeszyć najlepszych polskich winiarzy, co pozwoliło nam na wprowadzenie aż 30 polskich indeksów, tworząc tym samym najbogatszą a zarazem najlepiej wyselekcjonowaną ofertę polskich etykiet, o której do tej pory słyszeliśmy.

W karcie znajdziemy również inne kraje, które dla wielu nie są kojarzone z winiarstwem, choć istnieją podania, że to właśnie one stanowią genezę winiarstwa na świecie. Uzupełniają je ikony najlepszych producentów światowych. Karta barowa posiada również wiele pozycji związanych z Gdańskiem, Polską, mających ciekawą historię nawiązującą do całej koncepcji. Znajdziemy tu wiele Polskich wódek, likierów, miodów pitnych czy nawet whisky, jak i alkoholi związanych z morzem jak rum czy gin. Oczywiście w Gdańskiej restauracji nie może zabraknąć też piwa, dlatego dla amatorów tego rodzaju napojów oferujemy piwo z lokalnego browaru Amber.